Botox

Botox jest handlową nazwą preparatu toksyny botulinowej typu A firmy Allergan. Jest zarejestrowany jako lek ze wskazaniem do zabiegów estetycznych-wygładzania zmarszczek mimicznych. Wskazaniem do zastosowania jest nie tylko wiek, ale skłonnośc do silnej mimiki.

Częste mrużenie oczu, marszczenie czoła i robienie "groźnej' miny powoduje utrwalanie się zmarszczek na twarzy. Toksyna botulinowa (Botox) po podaniu do mięśnia blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, przez co mięśnie przestają się kurczyć a skóra pozostaje gładka. Działanie preparatu jest zauważalne po kilku dniach. Efekt utrzymuje się od 4 do 6 miesięcy. W tym czasie skóra "odpoczywa" a pacjent czasami zapomina o wykonywaniu niektórych min. Kiedy toksyna przestanie działać mięśnie powrócą do fizjologicznej aktywności.

Botox w medycynie estetycznej ma także zastosowanie w leczeniu nadpotliwości, stosowany jest też w innych dziedzinach medycyny jak okulistyka i neurologia.
Zabieg redukcji zmarszczek mimicznych trwa kilkanaście minut, jest praktycznie bezbolesny.

Botox uznawany jest za zabieg najbardziej spektakularny. Polecany jest osobom w różnym wieku (kobiety i mężczyźni) - zarówno jako zabieg likwidujący zmarszczki mimiczne oraz jako profilaktyka ich powstawania. Postępujemy więc zgodnie z zasadą,że lepiej zapobiegać niż leczyć.

W wielu przypadkach najlepsze efekty dają tzw. techniki łączone -połączenie Botoxu z wypełniaczami lub mezoterapią.


Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot w ilości znacznie większej niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Jeśli domowe sposoby zmniejszania nadmiernej potliwości są zbyt słabe, wówczas bardzo skuteczną terapią jest zabieg polegający na podaniu do skóry Botoxu.
Toksyna botulinowa hamuje uwalnianie acetylocholiny, będącej przekaźnikiem bodźców w synapsach nerwowo-mięśniowych a także we włóknach unerwiających gruczoły potowe. Tak więc po podaniu Botoxu całkowicie wstrzymana jest produkcja potu, a skóra staje się sucha w miejscu podania botuliny. Zabieg usuwania nadmiernej potliwości pach trwa około 30 minut i jest całkowicie bezpieczny oraz praktycznie bezbolesny. Przez kilka miesięcy skóra pach nie poci się w ogóle. Potem zabieg można powtórzyć w zależności od potrzeby. Niekiedy pocenie się po Botoxie na tyle się zmniejsza, że efekty zabiegów utrzymują się do 1 roku.

Cennik

Wygładzanie zmarszczek mimicznych Botox

Kurze łapki" 300-400zł
Zmarszczki poziome czoła 300-400zł
"Lwie" zmarszczki między brwiami 350-450zł
Całe czoło + "kurze łapki"   950zł
Zmarszczki palacza 150-200zł
Nadpotliwość pach 1500zł

 

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości.
Twój problem - nasza pomoc i odpowiedzi.